Vstupenky on-line

Hotel Norsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjordů Norsko last minute zájezdy

Norsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjordů - Norsko

Norsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjordů

Norsko

, HostelNorsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjordů

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Norsko - nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.

Iddefjord - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí stezka - Geirangerfjord - Dalsnibba - Jostedalsbreen - Brigsdalsbreen - Sognefjord - vodopády Tvindefoss - Voss - Bergen - vyhlídka Fl?yen - Geilo - Holmenkollen
Ubytování
Ubytování je zajištěno 5x v hostelech ve 4lůžkových pokojích, na patře je vždy kuchyňka - možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. Možno připlatit 2lůžkový pokoj. Ložní prádlo vlastní, nebo na místě cca 180 NOK. 1x v norském kempu v luxusně vybavených chatkách se čtyřmi lůžky, k dispozici lednice, vařič a varná konvice. Některé chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. Ložní prádlo vlastní, nebo na místě cca 120 NOK. Příslušenství v hostelech a chatkách společné. Nelze zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji. Možno připlatit ubytování v Oslu první a poslední noc v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Snídaně převážně formou bufetu.
Doprava
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady.
Strava
Snídaně převážně formou bufetu.
Zájezd zahrnuje
5 ubytování v hostelech, 5 snídaní, 1 ubytování v chatkách, dopravu autokarem autokarem, trajekty dle programu, služby českého průvodce, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Zájezd nezahrnuje
fakultativní služby, vyhlídkovou plavbu, pobytové taxy, vstupy cca 1200 NOK, cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 12500 Kč (290 CZK), cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 25000 Kč (600 CZK), 5 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hostelech (2300 CZK), 2 ubytování v Oslu v hotelu 3* (2100 CZK), 5 večeří (min. 10 osob) (2900 CZK), 4lůžková kabina na trajektu tam i zpět (1600 CZK), svoz Olomouc (250 CZK), svoz Hranice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Ostrava (500 CZK)
Program
Den 1
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Německo na trajekt do Skandinávie. Plavba do Trelleborgu. Fakultativně možnost ubytování ve 4lůžkových kajutách.

Den 2
Podél západního pobřeží Švédska zamíříme k Iddefjordu a pokračujeme směr Svinesund. Příjezd do Osla , první část prohlídky města - světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu. Ubytování v Oslu.

Den 3
Po snídani odjíždíme do Gjoviku, Hala Fjellhalen, Gjovik Kirche. Navštívíme olympijský Lillehammer , ležící u největšího norského jezera Mjösa a „srdce Norska“, mohutné údolí Gudbrandsdalen. Dojedeme do Dombasu a podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen, na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Nocleh.

Den 4
Zlatá cesta severu, divoké údolí Romsdalen , jenž lemují rozeklané vrcholy a vodopády. Zastávka u pověstné převislé Stěny Trollů, Trollveggen. Výjezd věhlasnou Cestou Trollů, Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme Nordalsfjord a Orlí stezkou dojedeme do městečka Geiranger, ležícího v romantických scenériích Geirangerfjordu (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pak vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou Dalsnibba (1440 m n.m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, strmé stěny s desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester , Nápadník a Naděje. Ubytování.

Den 5
Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu Brigsdalsbreen. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu Sognefjordu (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Zastávka u kaskádovitého vodopádu Tvindefoss a odjezd na ubytování.

Den 6
Druhé největší město Norska Bergen , prohlídka historického centra (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, fakultativně možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Floyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani (na vyhlídku je možné vystoupat i pěšky) nebo návštěva známého akvária. Návrat na ubytování.

Den 7
Pokračujeme podél impozantních vodopádů Voringfossen do Geilo, středisko zimních sportů. Přejedeme největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a zbytek dne věnujeme prohlídce Osla, Vigelandův park (více než 200 soch G. Vigelanda), výjezd do dějiště zimní olympiády v Holmenkollenu, zastávka u nově postaveného skokanského můstku, překrásný panoramatický výhled na Oslo . Ubytování v Oslu.

Den 8
Dokončení prohlídky Osla, poloostrov muzeií Bygdoy, návštěva Muzea polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum KonTiky, Vikingské muzeum. V poledne odjedeme do Trelleborgu na trajekt. Přes území Německa pokračujeme do ČR.

Den 9
Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.