Vstupenky on-line

Hotel Norsko – velký okruh krajem fjordů Norsko last minute zájezdy

Norsko - velký okruh krajem fjordů - Norsko

Norsko - velký okruh krajem fjordů

Norsko

, Apartmány

LM


Norsko - velký okruh krajem fjordů

Počet termínů:

1 termín / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

autobus -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Norsko – velký okruh krajem fjordů
Cena zájezdu zahrnuje:
- 5 x ubytování (turistické ubytovny), dopravu autokarem, trajekty přes fjordy i moře, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.
Cena zájezdu nezahrnuje:
- Cena nezahrnuje: vstupy a místní taxy. Možné příplatky: 4 x snídaně 1.590 Kč
Doprava autokarem - odjezdová místa
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem, Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice, Teplice CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Den 1.
Odjezd přes ČR na sever SRN. Večer trajekt, noční plavba do Švédska.
Den 2.
Ráno vylodění v jihošvédském Trelleborgu. Přejezd kolem Göteborgu do Norska. Odpoledne Oslo - prohlídka centra hlavního města Norska. Poté poloostrov Bygdoy s možností návštěvy muzea Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, muzea vikinských lodí Drakkar nebo voru Kon-Tiki, legendárního badatele Heyerdhala nebo k procházdce parkem Vigelanda. Nocleh.
Den 3.
Výjezd nad Oslo k areálu zimních sportů Hollmenkollen (skokanské můstky). Odjezd k jezeru Mjosa.Návštěva hokejové haly ve skále v Gjoviku. Poté návštívíme známé středisko olympijských sportů Lillehammer – prohlídka centra, dle zájmu skanzen i olympijská hala a můstky. Zastavíme se také v Ringebu u typického sloupového kostela. Nocleh.
Den 4.
Jízda hlubokým a úzkým údolím Romsdalen s kolmými skalními stěnami, s četnými vodopády a peřejemi. Výjezd pod Trolí stěnou (1100m), věhlasnou Trolí cestou, která vede 11 serpentinami a překonává výškový rozdíl 800m do horského sedla s nádherným výhledem na okolní hory a do údolí. Zastávky na zajímavých místech, u peřejí, serpentin a vodopádů. Pak horská Orlí cesta nad nejznámější norský fjord Geirangerfjord. Zde možnost fakultativní plavby lodí po jednom z nejatraktivnějších míst v Norsku se známými vodopády Sedm sester, Nápadník, Závoj, patří k nezapomenutelným zážitkům. Pak výjezd serpentinami na Utsiken, sklaní převis, vyhlídku císaře Viléma II. Poté jezero Djupashyttavattn v 1020 m n.m. Odtud výjezd nekonečnými serpeninami na horu Dalsnibba (1476m), odkud je jedinečná vyhlídka na okolní ledovce, Geirangerfjord a hory středního Norska. Nocleh.
Den 5.
Přejezd přes Olden do Briksdalu, procházka ke splazu ledovce Jostalbreen. Poté průjezd horami, serpentinami a údolími k Sognefjordu, nejdelšímu a nejhlubšímu norskému fjordu. Plavba trajektem. Zastávka u starobylého dřevěného kostelíka ve Viku. Přes hory krajem Sogn og Fjordane, zastávka u kaskádového vodopádu Tvindefoss. Večer příjezd do Bergenu. Nocleh
Den 6.
Celodenní návštěva města Bergen: projdeme se přístavištěm Bryggen, které nabízí krásnou podívanou. Nahlédneme do jeho vnitřních uliček , abychom mohli prozkoumat tento ojedinělý komplex hanzovních domů z 18. stol, postavených ze dřeva (UNESCO). Většina budov je různě pokřivena a zprohýbaná, protože stojí na popelnatém podloží. Poté navštívíme rybinou vonící Fisketorget – vyhlášený rybí trh, najdete tu vše, co dává Norům moře a oceán, od krevet až po velrybí maso. Podíváme se také k pevnosti Bergenhus, ke katedrále i ke Grieghalle. Ve volném čase můžete navštívit zajímavé muzeum lepry či mořské akvárium. Možnost výjezdu zubačkou na vyhlídku na kopci Foyen, ze které se vám otevře úchvatný výhled na město a jeho okolí v podobě hor, moře a lesů. Nebo se můžete svézt opravdovou lanovkou na nejvyšší horu v okolí Ulriken (643 m), odkut je také krásná vyhlídka. Večer odjezd, kolem Voss a kolem Hardangerfjordu na jih.
Den 7.
Ráno příjezd k Lysefjordu - zájemci mohou vysoupat turistickou cestou (cca 4 hod tam i zpět) na 604m vysokou skalní stěnu Preikestolen - “Kazatelnu“, tyčící se nad vodami Lysefjordu. Nádherná vyhlídka nemající jen tak obdoby ! Odpoledne zastávka v jižním Norsku ve městě Stavanger – projdeme se úzkými uličkami starého centra Gamle Stavanger, který čítá 173 dřevěných domů uchovaných v originální podobě, které dotváří atmosféru námořnické čtvrti z 18. stol. Uvidíte také impozantní gotickou katedrálu, která patří v Norsku mezi nejstarší. Nocleh.
Den 8.
Odjezd do Kristiansandu – projdeme se půvabným malým přístavem s rybím trhem i centrem města rozděleným pravoúhlou sítí ulic. Uvidíte Staré město Poseebyen, tvořícíokouzlující čtvrť i katedrálu. Poté osobní vono. Podvečer nalodění na trajekt, plavba do Dánska do Hirsthalsu. Přejezd Jutským polostrovem do SRN.
Den 9.
Cesta přes SRN, do ČR. Návrat pozdě večer

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.